2024 Autor: Priscilla Miln | [email protected]. Viimati modifitseeritud: 2024-02-17 22:29
Kehalist kasvatust koolieelsetes lasteasutustes toimub tavaliselt 3 korda nädalas (108 korda aastas). Vanemate rühmade lastele on tundide korraldamiseks ette nähtud palju võimalusi: süžee, temaatiline, traditsiooniline, teatevõistlused, võistlused, mängud, aeroobika elementidega.
Planeerimisel koostab kasvataja vanema rühma temaatiliste kehalise kasvatuse tundide kokkuvõtte. Selle peamine eesmärk on näidata lastele, kuidas üldiste arendavate harjutuste abil tervist parandada ja hoida.
Sünopsis "Kehaline kasvatus vanemas rühmas"
See materjal on koostatud edukaks, õigeks ja selgeks õppetunniks. See on omamoodi juhend koolitajale, mis aitab mitte jätta tähelepanuta kõiki olulisi punkte. ATlasteaia vanema rühma kehalise kasvatuse tunni kokkuvõte, põhieesmärgid, eesmärgid, käitumise käik on üksikasjalikult kirjas ning tulemused on tingimata kokku võetud.
Esm alt määratakse kindlaks tegevuse tüüp ja interaktsioon erinevate arenguvaldkondadega. See võib olla süžee, temaatiline, avatud traditsiooniline, mittetraditsiooniline tegevus, mille käigus arendatakse kõne-, esteetilisi, kunstilisi, suhtlemis-, sotsiaalseid oskusi. Selged eesmärgid on seatud. Näiteks arendada laste kujutlusvõimet, fantaasiat, õpetada probleemsetes olukordades orienteeruma, liigutusraskustest üle saama. Kõik see on jäädvustatud abstraktselt.
Vanema rühma kehalist ettevalmistust tuleks iseloomustada kindla algoritmi järgi. Täpsem alt on vaja kirjeldada õppe-, kasvatus-, kõne-, arendusülesandeid, millist näidismaterjali kasutati. See peaks näitama, mis ettevalmistustööd tehti, õppetunni põhietapid (osa ja kestus).
Kompositsiooni näide
Kuidas teha kokkuvõtet vanema rühma kehalise kasvatuse tunnist? Vaatame lähem alt koolieelse lasteasutuse õppetunni näidet teemal "Ebatavaline seiklus".
Haridusvaldkond on "Kehaline kultuur", mis lõimub kognitiivse arengu, sotsiaal-kommunikatiivse, kunstilise, esteetilise, kõnega.
Õppetunni tüüp – süžee-temaatiline.
Eesmärk –õpetada lapsi otsima väljapääsu keerulistest olukordadest, kasutades fantaasiat, toime tulema motoorsete raskustega.
Spordi- ja muusikahallis toimub tund.
Koguaeg on 30 minutit pluss 2 minutit varuaega.
Programmi sisu
Vanema rühma süžeelise kehalise kasvatuse tunni kokkuvõttesse sisestab õpetaja kõik lahendamist vajavad ülesanded.
Hariduslik:
- õpetada lapsi organiseeritult ja kiiresti rivistuma, seisma kohapeal ükshaaval kolonnis ja kõndides paarikaupa;
- õpi uusi harjutusi;
- hoidke tasakaal külili kõndides, külgsammudes, hoidke üksteise vahel võrdset distantsi;
- jookse ühtlaselt ja "ussita";
- ronige põlvili, kaare all;
- õigesti viskamine, õõtsumine, palli toppimine.
Hariduslik:
- arendage kiirust, kiirust, jõudu, osavust, koordinatsiooni, vastupidavust, huvi kehalise kasvatuse vastu;
- rakendada muusikalisi, mängulisi, motoorseid ja verbaalseid tegevusi.
Hariduslik:
- südandada soovi aidata;
- olge inimeste vastu lahke;
- põhjustada positiivseid emotsioone;
- too distsipliini, julgust.
Kõne:
- täienda sõnavara;
- aktiveerige beebikõne.
Peamised sammud
Tunni käik peab sisalduma koolieelse lasteasutuse vanema rühma mängulise kehalise kasvatuse tunni konspektis. Peamineetapid ja nende kestus.
- Korralduslikud hetked (mängumotivatsioon).
- Sissejuhatav osa.
- Põhi.
- Final.
- Tulemus.
Aeg on nõutav.
Kirjeldage üksikasjalikult tunni kulgu, mis peab sisalduma vanema rühma kehalise kasvatuse tundide kokkuvõttes. Tabel on näidatud allpool.
Sisu | Nipid ja meetodid |
Osalejad astuvad saali, rivistuvad, tervitavad. | Korralduslik hetk |
Sissejuhatav osa Juhendaja hakkab rääkima. Ta esitab lastele küsimusi: kas nad teavad muinasjuttu "Haned-luiged", kes on selle kangelased. Demonstreerib slaide. |
Siin kasutatakse kõnemeetodit, aktiveeritakse visuaalne, huvi ja tähelepanu. Vestlus. |
Põhiosa. Vastav alt muinasjutu stsenaariumile valib õpetaja harjutused, mida sooritada. Kasutada saab kõndimist, jooksmist, ümberehitamist, hingamisharjutusi (“mets teeb häält”). Kasutatakse mitmeid mänge (kasutatakse “õuntega” palle, “Babaka-Yozhka”), teatevõistlusi (“Puhastame ahju”, “Kes saab kiiremini hanedele järele”), tasakaaluharjutusi (“Rada metsas“võimlemispinkidega, „Sillal käimine“, „Kes viskab kivikese edasi“). Mille üksikasjaliku stsenaariumi ja kirjelduse sisestab juhendaja vanema rühma mittetraditsioonilise kehalise kasvatuse tundide kokkuvõttesse. Demonstreeritislaidid. |
Tehnikad: tähelepanu aktiveerimine, osutamine, juhendaja abi, meeldetuletus, käsk, uute harjutuste õppimine, liigutuste näitamine, kordamine, selgitamine, vastuste kokkuvõte, tegevuste hindamine. Meetodid: verbaalne, visuaalne, praktiline. |
Viimases osas uurib juhendaja, kas lastele meeldis, teeb kokkuvõtteid, annab kodutööd, jätab lastega hüvasti. Osalejad rivistuvad ja lahkuvad rühma. | Kasutage märget, käsku. |
Iga mäng, teatejooks, harjutus on allkirjastatud väga detailselt: millist vahendit kasutati, mitu korda, mida on vaja teha, järjekord, kes keda jälgib, kõik nimed lähevad arvesse. Sama kehtib ka dialoogide kohta. Igaühel on oma sõnad, märkused selgelt vastav alt stsenaariumile.
Eeltöö
Enne õppetundi koostab õpetaja kokkuvõtte teemast "Kehaline kasvatus vanemas rühmas", mis hõlbustab oluliselt selle edenemist. Selline töö võtab palju aega, kuid ettevalmistamise käigus jätab juhendaja materjali kiiresti meelde, näeb kõiki tugevusi ja kõrvaldab vead. Kindlasti lugege lastele ette muinasjutt “Haned-luiged”, võimalusel korraldavad nad multika vaatamise, õpivad koos lastega loendamisriime ja õuemänge.
Varustus ja näidismaterjal
Protsess nõuab järgmisi seadmeid:
- projektor;
- ekraan;
- sülearvuti;
- muusikaline saate;
- pallid;
- kaared;
- juhtmed;
- maamärgid;
- võimlemispink;
- Baba Yaga kostüüm.
Demo:
- muinasjutu illustratsioon;
- slaidid.
Abimaterjalina on kasutusel koolieelse lasteasutuse vanema rühma temaatiliste kehalise kasvatuse tundide kokkuvõte.
Materjali valdamise kontroll
Enne õppetundi peetakse korralduslik moment, nimelt laste rivisse ehitamine. Sissejuhatavas ja lõpuosas kasutatakse frontaalset korraldust, st ülesanded täidavad kõik osalejad. Põhirühmale lisatakse ka alarühm.
Assimilatsioonikontroll seisneb selles, et mängutegevuse kaudu jälgib juhendaja jooksu, kõndimise, tasakaaluharjutuste, ümberehitamise õiget sooritamist, välimängude ohutusreeglite täitmist ja harjutuste kvaliteeti. Kokkuvõte "Kehaline kasvatus vanemas rühmas" on valmis.
Avatud seanss
Selline tund on õpetaja jaoks veelgi põnevam. Kolleegid ja juhtkond võivad tulla. Siin on oluline, et juhendaja näitaks ennast, oma professionaalsust, oskust lapsi organiseerida ja neile teavet edastada, sest seda hinnatakse. Sellises olukorras on lihts alt vaja koostada koolieelse õppeasutuse vanemas rühmas avatud kehalise kasvatuse tunni üksikasjalik skeem ja seda selgelt järgida. Igaüks neist on siin kirjassamm, liikumine, dialoogid.
Sellisel tunnil võivad kohal olla ka lapsevanemad, kes omakorda hindavad õpetaja suhtumist lastesse, aga ka seda, kui huvitavad nad tunnis olid, mida uut õppisid, nende oskusi. üldine.
Täna on moes olla terve. Kaasaegsed inimesed hoolitsevad enda eest, tegelevad spordiga, treenivad. Laps tuleb õpetada oma tervise suhtes tähelepanelikkust juba varakult, seda peaks tegema ka koolieeliku õpetaja, sest just seal veedavad lapsed suurema osa ajast. Seda saab saavutada ainult mängude, muinasjuttude, väikese inimese huvi äratamise kaudu.
Soovitan:
Kehalise kasvatuse spetsiifilised põhimõtted ja nende omadused
Hariduses, eriti kehalises kasvatuses, peavad positiivse tulemuse saavutamiseks olema erireeglid ja kriteeriumid, mida tuleb järgida. Selliste reeglite näide on kehalise kasvatuse spetsiifilised põhimõtted
Kandideerimine teemal "Talv" vanemas rühmas. Rakendustunni kokkuvõte lasteaias
Kangale ja dekoratiivmaterjalidele lähedal: helmed, nööbid, kivid, võrgud … Nende kasutamine on kõige parem teha kartongil. Kuidas oleks vatiga? Rakendus teemal "Talv" vanemas rühmas või keskel - selle jaoks parim kasutus
Kehaline kasvatus: eesmärgid, eesmärgid, meetodid ja põhimõtted. Eelkooliealiste laste kehalise kasvatuse põhimõtted: iga põhimõtte omadused. Kehalise kasvatuse süsteemi põhimõtted
Kaasaegses hariduses on üks peamisi kasvatusvaldkondi kehaline kasvatus juba varakult. Nüüd, mil lapsed veedavad peaaegu kogu oma vaba aja arvutite ja telefonide taga, muutub see aspekt eriti aktuaalseks
Ülevaade "Kehaline kasvatus keskmises rühmas": disainifunktsioonid
Artikkel räägib koolieelse lasteasutuse keskmise rühma laste füüsilise arengu eripäradest. Föderaalse osariigi haridusstandardi nõuete kohaselt kehalise kasvatuse tunni kokkuvõtte koostamise põhinõuded on kajastatud
Lasteaia vanema rühma õuemängude kaardifail
Lasteaias tuleb lapsi igakülgselt arendada. Selleks peaksite kaaluma palju huvitavaid mänge. Kasuks tuleb vanema rühma õuemängude kaardifail, mida saab kogu aeg huvitava meelelahutusega täiendada. Sellest artiklist leiate mitme lõbusa mängu kirjelduse